Wtorek, 07 maja 2024 r.
Uwaga! Od  dnia 18.08.2016 r. obowiązuje zaktualizowany pakiet aplikacyjny dla I naboru mikroprojektów. Pakiet dostępny jest tutaj.

resetpowiększdrukuj

Unijny Atlas Polsko-Słowackiego Pogranicza

Unijny Atlas Polsko-Słowackiego Pogranicza2015-10-26
Na osiągnięcia Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska-Republika Słowacka 2007-2013 składają się sukcesy poszczególnych projektów. W przygotowanej przez WST publikacji „Unijny Atlas Polsko- Słowackiego Pogranicza” znalazły się wybrane przykłady dobrych praktyk –projektów i mikroprojektów, które przekrojowo obrazują działania podejmowane w ramach Programu. Spoglądając przez pryzmat realizowanych projektów, można przeczytać o pograniczu z perspektywy czterech i dwóch kółek, o tym jaką wagę przywiązywali beneficjenci programu do ochrony środowiska, o turystyce w różnych odsłonach, dziedzictwie kulturowym i historycznym regionu, a także o zacieśnianiu współpracy. Opisy projektów są zilustrowane zarówno zdjęciami, jak i wypowiedziami beneficjentów, którzy je realizowali – czym dla nich była realizacja tych projektów, partnerstwo i współpraca. „Unijny Atlas Polsko- Słowackiego Pogranicza” jest dostępny jest poniżej oraz na stronie internetowej Programu w zakładce Biblioteka on-line.

Cieszymy się, że w publikacji tej wyróżniono:
  •  realizowany przez Euroregion "Tatry" projekt pt. Spotkanie siedmiu kultur pogranicza polsko-słowackiego "Od Ladislava Mednanskiego do Jana Kantego Pawluśkiewicza",
  • 3  mikroprojekty wdrażane za pośrednictwem Euroregionu "Tatry": Dunajec-wspólna rzeka-wspólna sprawa (beneficjent: Zespół Placówek Oświatowych w Sromowcach Niżnych), Śladami Olimpijczyków (beneficjent: Gmina Nowy Targ) oraz Otwarta przestrzeń integracji (beneficjent: Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu).,
  • markowy projekt Euroregionu "Tatry", jakim jest Historyczno-kulturowo-przyrodniczy Szlak wokół Tatr, którego I etap jest obecnie realizowany przez Gminę Czarny Dunajec we współpracy z dwunastoma partnerami z Polski i ze Słowacji.