Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z publikacjami (w formie albumów, książek, materiałów pokonferencyjnych, folderów, ulotek, map, filmów, płyt z muzyką itp.) wydanymi w ramach mikroprojektów dofinansowanych w pierwszym naborze III osi priorytetowej Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska-Republika Słowacka 2007-2013. Zakładkę przygotowano na podstawie informacji zawartych w wydawnictwach prezentowanych poniżej. Bezpłatne publikacje dostępne są w siedzibach Beneficjentów.
Wydawnictwo pt. "KTO MA CZAS"2012-03-21
W ramach mikroprojektu pt. "Transgraniczny Dialog Kulturowy" realizowanego przez Miejską Biblioteką Publiczną w Limanowej powstało wydawnictwo pt. "Kto ma czas" .
Folder pt. "SPYTKOWICE.BLATNICA"2012-03-21
W dwujęzycznym folderze wydanym w ramach mikroprojektu pt. "Pierwsze kroki na drodze do wzajemnej współpracy gminy Spytkowice i wsi Blatnica" Gmina Spytkowice prezentuje podstawowe informacje na temat miejscowości partnerskich: Gminy Spytkowice i Obec Blatnica.
Katalog pt. "SZTUKA NIE ZNA GRANIC"2012-03-21
Katalog pt. "Sztuka nie zna granic" towarzyszył wystawie zrealizowanej w ramach mikroprojektu pt. "40 lat razem". Beneficjentem projektu był Limanowski Dom Kultury.
Płyta pt. "40 LAT RAZEM"2012-03-21
W ramach realizacji mikroprojektu pt.: „40 lat razem” Limanowski Dom Kultury wydał płytę „Kubińskie bity-Limanowskie hity, 40 lat razem”.
Mapa pt. "ROWEREM PO SPISZU"2012-03-21
Prezentowana mapa została opracowana przez Fundację Rozwoju Regionu Jeziora Czorsztyńskiego w ramach projektu pt. "Rowerem po Spiszu (etap I)".
Album pt. "WIDZIANE Z MUSZYŃSKIEGO ZAMKU..."2012-03-21
Album pt. "Widziane z muszyńskiego zamku..." będący jednym z produktów mikroprojektu pt. "Spotkajmy się na zamku w Muszynie - historia i współczesność" stanowi zaproszenie do spaceru po kolejnych warowniach. Mikroprojekt wdrażany był przez Miasto i Gminę Uzdrowiskową Muszyna.
Publikacja pt. "112 ŁĄCZY NAS"2012-03-21
Publikacja została wydana w ramach mikroprojektu pt. "112 łączy nas", który wdrażany był przez Związek Międzygminny „Perły Doliny Popradu” Piwniczna-Zdrój.
Publikacje wydane w ramach projektu pt. "OCENA ZMIAN W ŚRODOWISKU PIENIN..."2012-03-21
W ramach mikroprojektu pt. "Ocena zmian w środowisku Pienin spowodowanych budową i eksploatacją Zespołu Zbiorników Wodnych Czorsztyn-Niedzica i Sromowce Wyżne" wdrażanego przez Pieniński Park Narodowy wydano: publikację pt. "Pieniny.Zapora.Zmiany", przewodnik pt. "Badania naukowe w Pieninach 2010" oraz broszurę pt. "Pieniny – zapora – zmiany, czyli o tym jak zapora czorsztyńska zmieniła środowisko, florę, faunę i krajobraz Pienin".
Przewodnik pt. "TATRZAŃSKIE SZLAKI TRANSGRANICZNE"2012-03-21
Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Zarząd Oddziału „Tatrzańskiego” w ramach mikroprojektu pt. "Utworzenie i promocja Centrum Tatrzańskich Szlaków Transgranicznych" opracował przewodnik pt. "Tatrzańskie szlaki transgraniczne".
"MŁODZIEŻOWY SŁOWNIK TURYSTYCZNY"2012-03-21
"Młodzieżowy Słownik Turystyczny", to publikacja, która jest owocem mikroprojektu pt. "Młodzi na szlakach pogranicza polsko-słowackiego" zrealizowanego przez Zespół Szkół im. Legionów Polskich w Poroninie.
Folder pt." ZAGÓRZAŃSKO-ORAWSKA KONFRONTACJA KULTUR..."2012-03-20
Prezentowany polsko-słowacki folder powstał w celu upowszechnienia wśród mieszkańców pogranicza polsko-słowackiego i turystów wiedzy o rezultatach mikroprojektu pt. "Zagórzańsko-orawska konfrontacja kultur poprzez organizację cyklu imprez". Beneficjentem projektu było Miasto Mszana Dolna.
Publikacja pt. "UWARUNKOWANIA PRAWNE A PRAKTYKA..."2012-03-20
Niniejsza publikacja jest podsumowaniem projektu "Bezpieczne pogranicze polsko–słowackie – wymiana doświadczeń między służbami porządkowymi", który realizowała Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie.
Ulotka „STOP KRADZIEŻOM ZABYTKÓW DZIEDZICTWA KULTUROWEGO POGRANICZA ..."2012-03-20
Ulotka wydana w ramach mikroprojektu pt. "Stop kradzieżom zabytków dziedzictwa kulturowego pogranicza polsko-słowackiego" stanowi algorytm postępowania po stwierdzeniu kradzieży przedmiotów zabytkowych. Beneficjentem projektu była Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie, a realizatorem-Komenda Powiatowa Policji w Gorlicach.
"SŁOWNIK TERMINILOGII POLICYJNEJ-ROZMÓWKI POLSKO-SŁOWACKIE..."2012-03-20
"Słownik terminologii policyjnej. Polsko-słowacki" wydane zostały w ramach mikroprojektu pt.: "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym na pograniczu polsko-słowackim" wdrażanego przez Komendę Powiatową Policji w Gorlicach. Beneficjentem projektu była Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie.
Ulotka wydana w ramach projektu pt. "BEZPIECZEŃSTWO W RUCHU DROGOWYM..."2012-03-20
Pierwsza z ulotek wydanych w ramach mikroprojektu pt. "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym na pograniczu polsko-słowackim" przedstawia cel ogólny i cele szczegółowe projektu oraz zagrożenia w ruchu drogowym. Ulotka została wydana przez Komendę Powiatową Policji w Gorlicach. Beneficjentem projektu była Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie.
Ulotka wydana w ramach projektu pt. "BEZPIECZEŃSTWO W RUCHU DROGOWYM..."2012-03-20
Kolejna z ulotek opracowanych w ramach projektu pt."Bezpieczeństwo w ruchu drogowym na pograniczu polsko-słowackim" ukazuje różnice w prawie o ruchu drogowym po stronie polskiej i słowackiej. Beneficjentem projektu była Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie, a realizatorem-Komenda Powiatowa Policji w Gorlicach.
Publikacja pt. "RZEMIEŚLNICY LUDOWI BESKIDU NISKIEGO"2012-03-20
Niniejsza polsko-słowacka publikacja wydana przez Stowarzyszenie Pogranicza w ramach mikroprojektu pt. "Łączą nas wspólne tradycje" zawiera informacje o rzemiośle ludowym regionu gorlicko – preszowskiego.
Publikacja pt. "KAPLICZKI W SIEPRAWIU I W SPISKIM CZWARTKU"2012-03-20
"Kapliczki w Sieprawiu i w Spiskim Czwartku" to informator turystyczny dotyczący zasobów dziedzictwa kulturowego obu gmin. Publikacja została wydana przez Gminę Siepraw w ramach projektu pt. "Uchronić od zniszczenia i zapomnienia przydrożne figury pogranicza polsko – słowackiego".
Folder pt. "PONAD GRANICAMI GMINA PORONIN MIKROREGION BARANEC"2012-03-20
Folder opisujący atrakcje turystyczne, kulturowe oraz tradycje gminy Poronin oraz Mikroregionu Baranec powstał w ramach realizacji mikroprojektu pt."Ponad granicami Gmina Poronin Mikroregion Baranec". Beneficjentem projektu była Gmina Poronin.
Album pt. "SZCZAWNICA I PIENINY. TATRY BIELSKIE I BIAŁA SPISKA"2012-03-20
Album pt. "Szczawnica i Pieniny". Tatry Bielskie i Biała Spiska" powstał w ramach mikroprojektu pt. "Wzmocnienie konkurencyjności pogranicza polsko-słowackiego na międzynarodowym rynku turystycznym". Projekt wdrażany był przez Miasto i Gminę Szczawnica.
Książka pt. "OPOWIEŚCI O ROŚLINACH PIENIN"2012-03-20
Publikacja, będąca jednym produktów mikroprojektu pt. "Wzmocnienie konkurencyjności pogranicza polsko-słowackiego na międzynarodowym rynku turystycznym", prezentuje unikatową roślinność Pienin. Beneficjentem projektu było Miasto i Gmina Szczawnica.
Folder pt. "SZCZAWNICA, BIAŁA SPISKA"2012-03-20
Folder pt. "Szczawnica, Spiska Biała" to ostatnia z publikacji wydanych przez Miasto i Gminę Szczawnica w ramach mikroprojektu pt. "Wzmocnienie konkurencyjności pogranicza polsko-słowackiego na międzynarodowym rynku turystycznym ".
Broszura pt."PIENIŃSKA PĘTLA"2012-03-20
Gmina Czorsztyn realizując projekt pt. "Ścieżka rowerowo-piesza wokół Tatr „Pienińska Pętla” –opracowanie dokumentacji technicznej" przygotowała broszurę informacyjno-promocyjną pt. "Pienińska Pętla".
Ulotka pt. "NOWY TARG. PRZYJAZNE MIASTO"2012-03-20
Ulotka jest jednym z produktów mikroprojektu pt." Nowy Targ-Kieżmark transgraniczna prezentacja kuchni regionalnej" wdrażanego przez Miasto Nowy Targ.
Folder pt. "TATRY ZAPRASZAJĄ"2012-03-20
W folderze wydanym w ramach mikroprojektu pt. "Tatry zapraszają!" przez Tatrzańską Agencje Rozwoju Promocji i Kultury zawarte są informacje o tradycjach i kulturze góralskiej oraz o unikalnej tatrzańskiej przyrodzie.
Folder pt. "SZLAK GÓRAL-SKI"2012-03-20
Prezentowany folder zawiera opis Szlaku Góral-Ski wraz z ciekawymi obiektami stanowiącymi atrakcje turystyczne Podtatrza. Folder opracowano w ramach mikroprojektu pt. "Szlak Góral-Ski", na realizację którego dofinansowanie z EFRR otrzymała Tatrzańska Agencja Promocji, Rozwoju i Kultury.
Folder pt. "INTEGRACJA REGIONALNA GMIN POGRANICZA..."2012-03-20
Folder wydany przez Gminę Jodłownik przedstawia charakterystykę partnerskich gmin tj. Gminy Jodłownik oraz Obec Vitanova. Folder został wydany w ramach projektu pt. "Integracja regionalna gmin pogranicza polsko-słowackiego – Jodłownik i Vitanova ".
Ulotka pn. "ZAKOPANE"2012-03-20
Ulotkę opracowano w trakcie realizacji mikroprojektu pt. "„TATRA-INFO” - system wymiany informacji turystycznej Podhale – Liptów", którego Beneficjentem było Biuro Promocji Zakopanego.
Folder pt. "ZAKOPANE-LIPTÓW"2012-03-20
Biuro Promocji Zakopanego realizując mikroprojekt pt. „TATRA-INFO” - system wymiany informacji turystycznej Podhale – Liptów" przygotowało folder pt. "Zakopane-Liptów".
Publikacja pt."OBCHODOVAT V POL'SKU"2012-03-20
Publikacja pt. "Obchodovat v Pol’skú" to kolejny z produktów mikroprojektu pt. "Przedsiębiorczość bez granic!". Beneficjentem projektu był Nowosądecki Inkubator Przedsiebiorczości.
Publikacja pt. "SZLAK SPISKO-SĄDECKI..."2012-03-20
Publikacja pt. "Szlak spisko-sądecki. Szkic ze wskazaniem na źródła do Spisza i zamków Lubowla, Podoliniec, Nowy Sącz i Czorsztyn" została opracowana w ramach mikroprojektu pt. "Sądecko – Spiskie pogranicze – historyczny trakt handlowy wiodący doliną rzeki Poprad" zrealizowanego przez Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu.
Rocznik POGRANICZE POLSKO-SŁOWACKIE 2008-20092012-03-19
Najnowsze wydanie dwujęzycznego rocznika "Pogranicze Polsko-Słowackie" stanowi podsumowanie i prezentację rezultatów piętnastoletniej transgranicznej współpracy Euroregionu „Tatry”. Rocznik został przygotowany i wydany w ramach projektu pt. "15 lat polsko-słowackiej współpracy transgranicznej Euroregionu „Tatry”.
Film pt. "ŁĄCZĄ NAS TATRY"2012-03-19
Dokumentalny film pt. "Łączą nas Tatry" to nie tylko kompendium wiedzy o działalności Euroregionu „Tatry” i różnorodnych rezultatach piętnastoletniej współpracy transgranicznej w Euroregionie „Tatry”. Jest on również wędrówką po polsko-słowackim pograniczu i rozpościerających się wokół Tatr historyczno-geograficznych krainach: Podhalu, Orawie, Spiszu, Liptowie i ziemi sądeckiej. Przybliża i przypomina o niezwykłej różnorodności i bogactwie przyrody, kultury, tradycji i historii tego obszaru. Film powstał w ramach mikroprojektu pt. "15 lat polsko-słowackiej współpracy transgranicznej Euroregionu "Tatry"".
Mapa EUROREGIONU "TATRY"2012-03-19
Poszerzone i poprawione wydanie mapy turystycznej Euroregionu „Tatry” w skali 1:175.000. Na jej odwrocie zamieszczono informacje o wszystkich 31 polskich i 109 słowackich jednostkach samorządowych – powiatach, miastach, gminach i wsiach, będących w 2010 roku członkami Euroregionu „Tatry”. Mapa wydana została w ramach mikroprojektu pt. "15 lat polsko-słowackiej współpracy transgranicznej Euroregionu „Tatry”.